За реагування регіонального представника Уповноваженого у Волинській області відбулася передача книг для осіб, які утримуються в ІТТ

12/07/2019 16:40

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська, начальник ізолятора тимчасового тримання № 1 ГУНП у Волинській області Олександр Левчук і директор обласної державної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмила Стасюк провели чергову зустріч.

Під час неї представники бібліотеки передали книги для осіб, які утримуються в ізоляторі тимчасового тримання. Це книги з обмінного фонду: твори художньої, історичної, документальної літератури.

Ініціювала передачу книг регіональний представник Уповноваженого, адже 20 червня до неї надійшло звернення від начальника ІТТ щодо скарг від осіб, які утримуються в ІТТ на отримання доступу до суспільно важливої інформації. Затримані скаржилися регіональному представнику на відсутність книг і під час моніторингового візиту до ІТТ 17 травня поточного року.

«Правила внутрішнього розпорядку в ІТТ передбачає низку прав для затриманих, засуджених, адміністративно арештованих осіб, що повинні бути реалізовані за допомогою посередництва керівництва ізолятора. Серед таких прав - право користуватися газетами та книгами з бібліотеки ІТТ. Це ті права, що допомагають затриманому не втрачати зв'язок з суспільством», - зазначила Любов Сітовська

Учасники зустрічі також підписали меморандум про співпрацю. Ним передбачено організацію та проведення спільних проектів, семінарів, круглих столів, зустрічей та інших комунікаційних заходів, спрямованих на утвердження верховенства права та посилення гарантій прав і свобод людини.