Євген Захаров: «Закон не може бути актом однократного застосування»

24/06/2015 11:11

Це зазначив директор Харківської правозахисної групи під час прес-конференції «Політика vs. право в Україні: на чиєму боці верховенство? Переслідування Конституційного суду України».

«Попри всі намагання України стати європейською цивілізованою державою та увійти до Євросоюзу, кроки в цьому напрямі залишатимуться лише благими намірами доти, доки наші політики не навчаться діяти за принципами верховенства права, а не політичної доцільності: тобто якщо є доцільність ухвалити ті чи інші політичні рішення, то на право можна не зважати», – зазначив Євген Захаров.

За словами директора Харківської правозахисної групи, українські високопосадовці часто говорять про верховенство права і права людини, проте на практиці діють протилежним чином.

«Вирішувати складні політичні проблеми такими простими засобами, як тиск на опонентів, застосування сили, примушування їх вп’яте, вшосте голосувати, щоб ухвалити потрібне рішення – насправді це кінець парламентаризму. Прикладами цього можуть слугувати Закон «Про відновлення дії окремих положень Конституції України» від 21 лютого 2014 року, Закон «Про очищення влади», так звані закони про декомунізацію тощо», – переконаний директор Харківської правозахисної групи.

Характеризуючи низький рівень правової культури експертного середовища та українського політикуму, Євген Захаров зазначив, що на вищих щаблях влади навіть не уявляють, які негативні наслідки для Української держави такі явища можуть мати.

«Ми це бачимо постійно. І в роботі парламенту, і в практиці застосування тих чи інших правових актів. Це є дуже загрозлива тенденція. Наші політики і чиновники за роки незалежності нашої держави досі не навчилися поважати право і досі не розуміють, що така поведінка в кінцевому рахунку призведе до того, що ті проблеми, які вони намагаються вирішити таким чином, будуть ще більше поглиблюватися і стануть ще гострішими», – зазначив Євген Захаров.

Детальніше про думки експертів з цих питань можна дізнатися, переглянувши відео з прес-конференції «Політика vs. право в Україні: на чиєму боці верховенство? Переслідування Конституційного суду України».