«Я маю право голосу!»: студентам Кропивницького розповіли про виборчі права

14/03/2019 10:43

В рамках реалізації Меморандуму про співпрацю Уповноваженого ВРУ з прав людини та Громадянської мережі ОПОРА регіональний представник Уповноваженого у Кіровоградській області Олег Кошовий спільно з громадським омбудсменом із захисту виборчих прав мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євгеном Гурницьким взяли участь у нетворкінгу для студентів вищих навчальних закладів міста Кропивницького.

Захід проведено з метою підвищення рівня обізнаності молоді, яка вперше голосуватиме на виборах Президента України та Верхової Ради України, а також внутрішньо переміщених осіб щодо виборчих прав.

Під час лекції обговорені актуальні питання новел виборчого законодавства щодо зміни місця голосування, забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, можливих порушень виборчого процесу, таких як незаконна агітація та підкуп виборців, а також встановлену законом юридичну відповідальність за вказані правопорушення.

Крім того, учасникам заходу надано інформацію щодо правових засад, сфери діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також про специфіку здійснення парламентського контролю за додержання прав і свобод громадян.

Нагадаємо, в Україні триває просвітницька кампанія для молоді «Я маю право голосу!», започаткована Міністерством юстиції України та Центральною виборчою комісією.