«Хто замовив вбивство Каті Гандзюк?»

16/11/2018 17:41

Саме з метою знайти відповідь на це та багато інших питань створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

На першому засіданні ТСК, що відбулося 15 листопада 2018 року Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини представляв Представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига.

Він відзначив важливість створення такої комісії, яка покликана проаналізувати стан криміногенної ситуації в Україні в цілому та рівень злочинності щодо громадських активістів зокрема. Комісія має також з’ясувати причини нападів на активістів та ефективність правоохоронних органів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова ще 25 вересня 2018 року звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою термінового розслідування злочинів, вчинених проти Катерини Гандзюк, Сергія Стерненка, Олега Михайлика та інших громадських активістів.

Під час засідання члени ТСК звернулися до Уповноваженого з прав людини з вимогою з’ясувати чи були порушення прав людини під час затримання одного з підозрюваних у справі Катерини Гандзюк Миколи Новікова.

Наступне засідання Тимчасової слідчої комісії заплановано провести 20 листопада 2018 року.