Чи дотримуються права ВПО у Васильківському районі на Київщині: результати моніторингового візиту

23/05/2019 18:08

З метою здійснення контролю за дотриманням прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, у тому числі дітей, працівниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснено моніторингові візити до Управління соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації, Васильківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, Служби у справах дітей Васильківської районної державної адміністрації та Васильківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Під час моніторингу встановлено, що як і в інших регіонах, має місце невиплата ВПО соціальних (пенсійних) виплат за минулий період, у зв’язку з відсутністю відповідного механізму, який до цього часу не затверджено Кабінетом Міністрів України.

Так, з 634 пенсіонерів-переселенців 202 особам (31,8%), з різних причин, було призупинено пенсійні виплати, 169 особам (26,6%) не виплачено пенсію за минулий період.

Всього у Васильківському районі перебуває на обліку ВПО 899 осіб, 228 сім’ям ВПО виплачується щомісячна адресна допомога. Найпоширенішою підставою припинення виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам є не працевлаштованість працездатних осіб протягом чотирьох місяців.

Крім того, виявлено затримку у розгляді звернення ВПО стосовно продовження виплати грошової допомоги на наступний шестимісячний термін у зв’язку з несвоєчасним внесенням органом соціального захисту населення подання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, на що звернуто увагу керівництва органу соціального захисту населення.

У ході моніторингу також з’ясовано, що з двох поданих до Служби у справах дітей Васильківської районної державної адміністрації заяв про встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, на сьогодні одній дитині за фактом психологічного насильства встановлено статус.

Фахівцями Васильківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено оцінку потреб та охоплено соціальним супроводом на сьогодні лише 2 сім’ї із числа ВПО, що опинилися в складних життєвих обставинах, в яких проживає 5 дітей.

Більшість звернень, з якими звертаються ВПО, мають консультативний та побутово-матеріальний характер.  

За результатами моніторингу вказаним органам буде направлено звіти для врахування зауважень та вжиття відповідних заходів для уникнення в подальшому випадків порушень прав ВПО».