Відбувається онлайн-акція на підтримку політв’язня Руслана Зейтуллаєва

21/04/2017 15:48

Разом із українськими митцями, журналістами, правозахисниками й активістами Представник Уповноваженого з прав людини Михайло Чаплига долучився до онлайн-акції на підтримку кримського татарина Руслана Зейтуллаєва.

Руслан Зейтуллаєв один із 19 кримських татар, яких арештували взимку 2015 року в АР Крим, звинувативши у зв’язках із забороненою в РФ терористичною організацією. Визнаний Меморіалом політв’язнем. З 4 квітня він оголосив безстрокове голодування, висунувши низку вимог. Зокрема, він вимагає припинити політичні репресії проти кримських татар, передати усіх незаконно ув’язнених на материкову Україну та допустити до нього українського консула. Жодна із цих вимог досі не виконана.

Вказана онлайн-акція підтримки Руслана Зейтуллаєва є результатом спільних зусиль українських митців, журналістів, дисидентів і просто небайдужих людей.

Кожне фото має свою історію: вони були зроблені по дорозі до Києва, прямо на робочому місці, у невеликій паузі між зйомками кліпу, за хвилину до випуску новин, а декому навіть довелося шукати інтернет у лісі, куди втік аби спокійно дописати нову книгу. Зрештою дизайнер, який зробив ці чудові банери, відмовився брати винагороду, та сказав, що сподівається вже скоро побачити Руслана на волі.

«Так, ми не можемо прямо зараз зупинити цей конвеєр репресій. Але ми точно можемо зробити боротьбу людей, які чинять йому спротив, видимою. А це вже не так і мало, зрештою. Україна своїх громадян не залишає», – переконані активісти.

Вони також закликають усіх небайдужих долучитися до онлайн-акції та розмістити банер із зображенням імені Руслана Зейтуллаєва на своїх сторінках у соціальних мережах.