Відбулась телефонна розмова Валерії Лутковської з Омбудсманом РФ

03/02/2017 17:56

В рамках відкритого провадження Уповноваженого у справі Еміля Курбедінова сьогодні, 3 лютого, відбулася телефонна розмова між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини і Уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою.

Під час розмови Валерія Лутковська висловила занепокоєння щодо ситуації з Емілем Курбедіновим, якого було затримано 26 січня в Криму, і у зв’язку з чим було направлено звернення Валерії Лутковської до російської колеги.

Крім того, під час розмови Валерія Лутковська звернула увагу Тетяни Миколаївни на проблему, пов’язану з забезпеченням права на захист підзахисних, адвокатом яких був Еміль Курбедінов.

У відповідь Тетяна Москалькова запевнила, що під час сьогоднішнього судового засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» право підсудних на захист було дотримано, оскільки вони мали можливість скористатись послугами адвокатів, що представляють інтереси підсудних за їх згодою. Також російський Омбудсман повідомила, що судовою інстанцією було надано гарантії, що судові засідання не проводитимуться без адвокатів.