Верховний суд вперше відповів на шрифті «Брайля» незрячому адвокату

21/03/2019 17:24

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини Андрій Мамалига назвав безпрецедентною відповідь адвокату від в.о. керівника секретаріату Касаційного цивільного суду Верховного суду  зроблену шрифтом «Брайля».

Про це та доступність незрячих до освіти йшлося на засіданні круглого  столу на тему: «Доступність незрячих до правосуддя в Україні».

Про отриманий лист з Верховного суду шрифтом «Брайля» розповів  незрячий адвокат Володимир Турський. Учасники круглого столу наголосили, що попри задекларовану доступність осіб з інвалідністю до правосуддя, значна частина приміщень судів так і залишається не обладнаною елементарними пандусами, а процесуальні документи шрифтом «Брайля» не виготовляються.

Представник Державної Судової адміністрації заявила, що в приміщенні Шевченківського районного суду міста Києва запрацювала «пілотна» інформаційно-навігаційна система для осіб з особливими потребами, яка в подальшому буде впроваджена в інших районних судах міста Києва.

Андрій Мамалига заявив, що Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини та особисто Людмила Денісова буде уважно відслідковувати порушення прав виборців на виборах Президента України та особливо прав осіб з інвалідністю.