Валерія Лутковська: «Захищений вчитель – щасливий і успішний учень»

11/12/2015 10:27

У цьому переконана Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, яка поділилася своїми думками з учасниками парламентських слухань «Правове забезпечення реформування системи освіти в Україні».

На її думку, недостатнє фінансування освітянської галузі, безвідповідальне ставлення до надзвичайно важливої суспільної ролі педагога, вчителя неодмінно матиме негативні наслідки для держави, її майбутнього.

«Вважаю за необхідне навести у цій парламентській залі приклад з біографії прем’єр-міністра Великобританії Вінстона Черчілля, якому в тяжкі для його країни часи другої світової війни запропонували збільшити видатки на армію за рахунок освіти і культури, на що він мудро відповів: «А для чого ми тоді воюємо?»

Пріоритети розвитку нашої держави залежать від того, які пріоритети закладені у проекті Закону України «Про державний бюджет». І якщо у цьому бюджеті пріоритетне фінансування передбачено для репресивного апарату, а не для освіти, то через деякий час ми будемо будувати в’язниці, а не школи», – наголосила Валерія Лутковська.

На її переконання, формування нової людини, нового покоління у новій незалежній Україні неможливе без формування культури уваги і поваги до педагога, його потреб, особливо досвідченого вчителя-методиста, вчителя-наставника, який би мав змогу передати свої знання, свій професійний досвід, свої педагогічні навички молодим освітянам.