Валерія Лутковська стала на захист українського журналіста Євгена Агаркова

21/07/2014 13:30

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової щодо затримання працівниками імміграційного контролю УФМС РФ українського журналіста Євгена Агаркова, який в м. Воронежі висвітлював справу Надії Савченко.

Як стало відомо з повідомлень у засобах масової інформації, журналіста звинуватили в незаконній журналістській діяльності, за що згідно з рішенням адміністративного суду його оштрафовано на 2000 руб. і відправлено в міграційний ізолятор в с. Єлизаветівка.

Валерія Лутковська зазначила у своєму листі, що незважаючи на звернення консула України в Російській Федерації в Міністерство закордонних справ РФ з проханням під особисту відповідальність відпустити Євгена Агаркова в Україну, йому було відмовлено.

Особливе занепокоєння, за словами Валерії Лутковської, викликає той факт, що досі залишається нез’ясованим, у чому саме полягала «незаконність» професійної журналістської діяльності Євгена Агаркова, результатом якої стало не тільки накладення штрафу на українського журналіста, а й обмеження його свободи.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська наголосила, що жодним міжнародним документом, в тому числі Загальною декларацією прав людини і Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, не передбачено покарання журналістів за їхню професійну діяльність, а також позбавлення їх свободи пересування.

«Прошу Вас сприяти якнайшвидшому поверненню Євгена Агаркова в Україну, а також провести перевірку викладеної інформації та надати інформацію про правові підстави для притягнення українського журналіста до адміністративної відповідальності, що призвело до обмеження волі журналіста, його затримання працівниками імміграційного контролю УФМС і, як наслідок, тримання його саме в міграційному ізоляторі», – йдеться у листі українського Омбудсмана.