Валерія Лутковська: «Незважаючи на складні умови, українські прикордонники неухильно дотримуються прав людини під час здійснення своїх обов'язків»

09/04/2014 12:15

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини після здійснення позапланового моніторингового візиту до Харківської області, де відвідала пункти перетину  українсько-російського кордону.

«Я, як Уповноважений з прав людини, можу констатувати, що прохід через контрольно-пропускні пункти Гоптівка і Журавлівка здійснюється з максимальним дотриманням принципу поваги прав людини незалежно від того,  проходить пункт пропуску громадянин Російської Федерації чи громадянин України. З кожною людиною, яка з’являється на кордоні, українські прикордонники поводяться у повній відповідності до всіх міжнародних стандартів з повагою до її людської гідності. При цьому час проходження на автомобільному пункті пропуску становить не більше двох з половиною хвилин, на пішохідному у Журавлівці – ще менше», – відзначила Валерія Лутковська.

Уповноважений наголосила також на тому, що всупереч деяким повідомленням у ЗМІ, була приємно вражена доброзичливим ставленням та підтримкою місцевими жителями українських прикордонників та мобілізованих  осіб,  які проходять наразі необхідну підготовку  на території прикордонних загонів з метою зміцнення охорони кордонів.

За її словами, місцеві громади  включилися також у процес  надання допомоги військовим частинам, що дислоковані поруч із прикордонними загонами  і  покликані протидіяти  можливій агресії.

Моніторинговий візит до контрольно-пропускного пункту Гоптівка