Результати моніторингового візиту до ІТТ № 5 ГУНП в Херсонській області

06/08/2019 11:23

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Лілія Афанасіаді та монітор національного превентивного механізму Володимир Куценко здійснили візит до ІТТ № 5 ГУНП в Херсонській області.

На момент моніторингового візиту в ізоляторі тимчасового тримання перебувало 7 осіб при загальній наповнюваності 10 осіб. Скарг від громадян на умови тримання не надходило, випадків катувань, жорстокого та такого, що принижує честь і гідність особи, поводжень не встановлено.

Під час візиту з’ясовано, що загальний санітарний стан в ІТТ задовільний. Особи, які перебували в закладі, під час спілкування з членами моніторингової групи підтвердили позитивне ставлення персоналу ІТТ, запевнили що їхні права та законні інтереси не порушуються.

Водночас монітори виявили ряд недоліків, які негативно впливають на забезпечення прав утримуваних осіб. Так, у камерах санітарний вузол не обладнаний дверцятами та змивним напівавтоматичним краном. До умивальників підведена лише холодна вода. Цю ж воду вживають утримувані особи, хоча відповідність питної не підтверджена висновком лабораторії. Покриття від атмосферних опадів прогулянкового дворику потребує оновлення.

Службова документація в цілому ведеться належним чином. Разом з тим, встановлено формальних підхід до ведення журналів санітарного стану та кварцування приміщень. Через відсутність радіоприймачів утримувані особи не мають доступу до суспільної інформації.

За результатами моніторингового візиту готуються відповідні акти реагування.