В Офісі Омбудсмена обговорено питання дотримання бізнесом прав людини

25/09/2018 13:09

За дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, її Представник з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко провела зустріч із старшим радником Данського інституту прав людини Дірком Гоффманом.

Під час зустрічі було обговорено можливі напрямки співпраці. Зокрема, щодо вивчення ситуації із дотримання бізнесом прав людини в нашій державі, а також в подальшому напрацювати рекомендації, які будуть покладені в основу Національного плану дій з прав людини і бізнесу.

Крім того, було обговорено й питання методології та експертної оцінки в реалізації ініціативи у сфері бізнесу і прав людини. Датський інститут також розгляне можливість проведення тренінгів для фахівців Секретаріату Уповноваженого.

Олена Степаненко наголосила, що ще в 2013 році між Уповноважений ВРУ та Данським інститутом прав людини укладено меморандум. Однак, спільних заходів з Офісом Омбудсмена до цього часу не було проведено, тому зараз ця робота буде активізована.

За її словами Людмила Денісова вже підписала меморандум про співпрацю з Спільним представництвом органом роботодавців на національному рівні. Тому питання дотримання прав людини роботодавцями на особливому контролі Уповноваженого. Незаконні звільнення, несвоєчасна виплата заробітної платні – це ті питання, які зараз надзвичайно важливі. Для їхнього вирішення вони потребують додаткового вивчення та розробки певної методології. Тому Офіс Омбудсмена зараз ретельно вивчає ці питання і досвід інших країн та допомога міжнародних організацій надзвичайно необхідною.

Було домовлено більш предметно продовжити обговорення цієї теми вже завтра, під час другого харківського юридичного форуму, а саме при розгляді теми «Бізнес і права людини: імплементація Україною керівних принципів ООН». Саме на цьому заході буде можливість долучити до обговорення питання усі компетентні сторони.