В Офісі Омбудсмана відбулося засідання Координаційної ради з питань захисту соціальних прав

26/07/2019 09:39

У Секретаріаті Уповноваженого відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань захисту соціальних прав, до складу якої входять представники центральних органів виконавчої влади, науковці та представники громадських організацій. Під час зустрічі було розглянуто питання стану реалізації державної політики у сфері зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко зазначила, що загалом результати моніторингу, що проводиться співробітниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини, засвідчують низький рівень працевлаштування осіб з інвалідністю, неефективність програм стимулювання зайнятості таких людей та заходів, які вживаються для цього відповідними місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також необхідність впровадження активних програм зайнятості для осіб з інвалідністю, сучасних підходів до вирішення питання працевлаштування такої категорії осіб. Зокрема, індивідуального підходу з урахуванням потреб та програми реабілітації осіб з інвалідністю, поширення практики соціального супроводу на робочому місці, удосконалення механізмів стимулювання роботодавців до працевлаштування осіб з інвалідністю тощо.

Генеральний секретар Громадської спілки «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю», член Координаційної ради з питань захисту соціальних прав Вікторія Назаренко наголосила, що за оперативними даними Інформаційно-обчислювального центру Мінсоцполітики в Україні працює 670 тисяч 180 осіб з інвалідністю, з яких: осіб з інвалідністю І групи – 17 тисяч 400 осіб; ІІ групи – 177 тисяч 620 осіб;ІІІ групи – 475 тисяч 160 осіб. Тобто лише кожна четверта особа з інвалідністю займається трудовою діяльністю.

За результатами розгляду зазначеного питання будуть напрацьовані відповідні пропозиції.