В Офісі Омбудсмана відбулися експертні консультації високого рівня в рамках реалізації міжнародного проекту «Просування поваги прав людини в сфері бізнесу в контексті імплементації Цілей сталого розвитку в України»

03/12/2019 12:32

Сьогодні у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під головуванням Представника Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олени Степаненко відбулися експертні консультації високого рівня в рамках реалізації міжнародного проекту «Просування поваги прав людини у сфері бізнесу в контексті імплементації Цілей сталого розвитку».

Експертні консультації є важливим етапом ефективного впровадження світових стандартів додержання та захисту прав людини, регламентованих Керівними принципами ООН з питань бізнесу і прав людини.

З метою консолідації зусиль у напрямах економічного та соціального розвитку України, участь у експертних консультаціях високого рівня взяли представники центральних органів виконавчої влади, підприємницького середовища, професійних спілок, національних та міжнародних правозахисних організацій, суддів і науковців.

Захід став інклюзивною платформою для діалогу між усіма стейколдерами щодо тенденцій, проблем та викликів у попередженні негативних наслідків підприємницької діяльності для прав людини та засвідчив спільність переконань усіх зацікавлених суб’єктів щодо необхідності співпраці у цьому напрямку.

У рамках трьох сесій у форматі модерованої дискусії експертні консультації високого рівня торкнулися усіх трьох засад Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини:
- Обов’язку держави захищати права людини від порушень з боку підприємств
- Корпоративна соціальна відповідальність компаній за додержання прав людини
- Необхідність доступу до ефективних заходів правового захисту .

Учасники консультацій, під час обміну професійним досвідом і експертними думками, фокусували увагу на спільних діях щодо створення широкого руху спрямованого на ефективну взаємодію держави із громадянським суспільством. Урахування законних інтересів інвесторів національної економіки та виконання у повному обсязі державою та компаніями покладених на них функцій щодо реалізації та захисту прав людини.

Серед іншого, учасники експертних консультацій підтримали ініціативу організаторів щодо створення під егідою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Міжсекторальної платформи експертів із залученням представників усіх стейкхолдерів для цілеспрямованої взаємодії щодо впровадження в різні галузі діяльності держави, бізнесу та суспільства сучасних норм і правил забезпечення, поваги та захисту прав людини в економічній діяльності.

За результатами проведення експертних консультацій високого рівня, Представник Уповноваженого Олена Степаненко висловила сподівання на підтримку ініціатив Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з боку органів державної влади, бізнес-асоціацій, об’єднань роботодавців науковців та інших зацікавлених сторін.