В Офісі Омбудсмана відбулася зустріч представника Уповноваженого Віктора Іванкевича з представниками проекту Офісу Ради Європи в Україні «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень»

30/01/2020 15:56

Під головуванням представника Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктора Іванкевича сьогодні у Секретаріаті Уповноваженого відбулася робоча зустріч з представниками проекту Офісу Ради Європи в Україні «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», метою якої став пошук нових можливостей та вивчення кращого міжнародного досвіду щодо вирішення житлових проблем внутрішньо переміщених осіб.

Ефективна співпраця сторін триває з 2015 року. За цей час працівники Секретаріату Уповноваженого разом з представниками проекту Офісу Ради Європи неодноразово були членами різних робочих груп з напрацювання змін національного законодавства, що значною мірою підвищило спроможність держави у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, в рамках проекту Офісу Ради Європи в Україні «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», працівниками Секретаріату Уповноваженого проводились моніторингові візити до Луганської, Донецької та Київської областей з метою вивчення стану додержання прав внутрішньо переміщених осіб місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування, практики роботи з переселенцями. За результатами цих візитів були проведені круглі столи за участі суб’єктів моніторингу, де обговорювалася проблематика захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Результатом зустрічі, що відбулася сьогодні, стало напрацювання робочого плану на поточний рік щодо співпраці у пошуку нових рішень та розробки спільних рекомендацій для профільних національних інституцій стосовно забезпечення конституційних прав внутрішньо переміщених осіб, зокрема права на житло.