В Одесі відбувся тренінг щодо процедури подання скарг до КСУ

11/06/2019 09:55

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Людмила Ямщикова взяла участь у тренінгу «Конституційна скарга», який був організований Центром політико-правових реформ та Одеським інститутом соціальних технологій.

Громадяни та юридичні особи відповідно до статті 151 Конституції України можуть звертатися до Конституційного Суду України з конституційними скаргами щодо відповідності Конституції України законів України за умови, що скаржник вважає застосований в остаточному судовому рішенні в його справі закон України таким, що суперечить Конституції України. Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі інші національні засоби юридичного захисту вичерпано.

Член правління ЦППР, член Ради Реанімаційного пакету реформ Юлія Кириченко розповіла про успішний досвід співпраці ЦППР із Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в результаті чого вдалося домогтися відміни е-декларування для антикорупційних громадських організацій.

Учасники тренінгу не лише отримали теоретичні знання та корисні методичні матеріали, а ще й попрактикувалися у складанні конституційної скарги відповідно до положень Закону «Про Конституційний Суд України»