В Івано-Франківську провели семінар з питань дотримання виборчого права

04/03/2019 12:46

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода взяла участь у семінарі з питань виборчих прав, який проводився Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області спільно з представником Громадської мережі «ОПОРА».

Участь у заході також взяли адвокати, викладачі юридичних вищих навчальних закладів, фахівці центрів з надання безоплатної правової допомоги, представники відділу ведення Реєстру виборців, регіональної філії ДУ «Центр пробації», ДУ «Івано-Франківська УВП № 12» і Коломийської ВК № 41, а також громадськість.

Учасників семінару ознайомили із випадками порушень законодавства про вибори Президента України, які мають місце в ході виборчого процесу, процесуальними аспектами збору та фіксації доказової бази стосовно порушень виборчих прав, а також із правами виборців та правовими наслідками, які наступають у випадку їх порушення.

Жваве обговорення викликало питання реалізації свого виборчого права громадянами, зокрема ВПО, без місця реєстрації. Адже в даному випадку йдеться не про зміну місця голосування (зміну виборчої адреси), а включення громадянина до списку виборців, що може здійснюватися на підставі судового рішення.  

Учасники семінару не залишили поза увагою й питання щодо спрощення процедури голосування для громадян України з числа внутрішньо переміщених осіб, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей.