В Івано-Франківську обговорили проблеми дотримання виборчих прав громадян

03/07/2019 17:15

За ініціативою регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та громадським омбудсманом із захисту виборчих прав ВГО «Громадянська мережа ОПОРА»в м. Івано-Франківську проведено круглий стіл на тему «Право голосу. Порядок його реалізації».

Участь у заході взяли представники Івано-Франківської облдержадміністрації, Івано-Франківської міської ради, обласного відділу ведення реєстру виборців, ОВК № 83, Головного управління Національної поліції України в області, Головного територіального управління юстиції в області, місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги, установ виконання покарань, громадськість та ЗМІ.

Учасники обговорили особливості реалізації виборчого права під час позачергових виборів до Верховної Ради України, взаємодії і співпраці у сфері виборчих прав, а також проблемних питань, які виникають пд. час виборчого процесу.

Регіональний представник Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода також розповіла присутнім про результати моніторингу дотримання виборчих прав громадян, який здійснювався у цьому році Секретаріатом Уповноваженого під час виборів Президента України.

За результатами проведення круглого столу напрацьовано відповідні рекомендації, зокрема щодо забезпечення безперешкодного доступу до виборчих дільниць мало мобільних груп населення та сприяння в реалізації ними свого виборчого права, формування актуальних списків виборців на спеціальних виборчих дільницях, а також проведення правопросвітницьких заходів серед населення з виборчого права та порядку його оскарження у разі порушення.

Ці рекомендації будуть скеровані для врахування місцевим державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування та головам окружних виборчих комісій.