В Інституті права, психології та інноваційної освіти НУ Львівська політехніка відбувся семінар з правових аспектів ґендерної рівності

03/12/2019 17:31

Регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тетяна Панасенко взяла участь у семінарі «Рівність у праві», який відбувся в Інституті права, психології та інноваційної освіти НУ Львівська політехніка.

Дводенний захід складався з серії лекцій та панельних дискусій, спрямованих на підвищення рівня знань студентів-правників та практикуючих юристів щодо правових аспектів забезпечення ґендерної рівності в Україні.

Під час свого виступу Тетяна Панасенко розповіла про функції Уповноваженого ВРУ з прав людини у сфері недискримінації та ґендерної рівності, роль Уповноваженого у запобіганні будь-яким формам дискримінації та здійснення заходів щодо її протидії.

Особливу увагу під час семінару було зосереджено на проблемних питаннях та практичних кейсах, пов’язаних із поняттям гендерної дискримінації, наданням правової допомоги, законодавчому регулюванні даної проблематики, юридичних механізмів захисту своїх прав.

«Гендерне насильство було визнано Комітетом з ліквідації дискримінації щодо жінок як одна з форм дискримінації, що серйозно обмежує можливості жінок у користуванні правами і свободами на основі рівності з чоловіками. Двома найбільш поширеними формами гендерного насильства є торгівля людьми та домашнє насильство. Будь-яка постраждала особа має право на ефективний захист від усіх форм та проявів насильства. Підвищення обізнаності про наявні засоби захисту своїх прав сприятимуть заохоченню жертв насильства звертатися по допомогу», - підсумувала регіональний координатор Уповноваженого.