Результати моніторингового візиту до Миколаївського районного відділення Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області

09/07/2020 17:22

Провідний спеціаліст Відділу регіонального представництва в південних областях Секретаріату Уповноваженого Юлія Левкович та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Миколаївській області Вадим Жепало здійснили плановий моніторинговий візит до Миколаївського районного відділення Очаківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

За результатами моніторингового візиту встановлено, що вхід до відділення поліції обладнаний пандусом, який не відповідає встановленим вимогам, проте у наявності є кнопка виклику чергового, яка на момент візиту була у робочому стані.

Водночас приміщення відділення поліції, коридори та двірні проходи не відповідають принципам доступності та безбар’єрності, що не дозволяє особам з інвалідністю та маломобільним групам населення безперешкодно потрапити до установи та переміщатися по ній. Також санвузли для відвідувачів, супровід до яких здійснюється працівником поліції, не відповідають критеріям доступності, оскільки вхід до них знаходиться на задньому дворі будівлі поліції та забезпечений сходами, які є перешкодою вільного доступу особам з інвалідністю та маломобільним групам населення.

У холі відділення розміщені графіки прийому громадян керівництвом установи, наявні оголошення з гарячими лініями для захисту прав громадян, є інформаційні листи про надання безоплатної правової допомоги.

Водночас під час візиту монітори відзначили, що кімната для прийому громадян у відділенні поліції не відповідає встановленим вимогам, оскільки потребує капітального ремонту, обладнана лише столом та одним стільцем, не має телефонного зв’язку. Комп’ютерне обладнання застаріле та не у робочому стані, умови приміщення не відповідають санітарним вимогам. У кімнаті наявна скринька скарг та пропозицій громадян, однак відповідальної особи за її функціонування у відділенні поліції немає. У книзі Скарг та пропозицій громадян взагалі відсутні записи відвідувачів. За інформацією працівника канцелярії відділення поліції, станом на І півріччя поточного року до Миколаївського районного відділення поліції надійшло 97 звернень громадян. Під час огляду Журналу реєстрації звернень громадян членами групи порушення строків розгляду таких звернень виявлено не було.

Контроль за дотриманням законності перебування громадян у приміщенні відділу ведеться співробітником чергової частини із занесенням інформації до  Журнал обліку доставлених, відвідувачів та запрошених. Під час оглядуЖурналу  інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим було встановлення, що між відділенням поліції та центром налагоджено співпрацю, адвокати своєчасно прибувають на виклики працівників поліції. Однак, ведення таких журналів працівниками відділення поліції здійснюється некоректно та з певними порушеннями.

У черговій частині відсутній Перелік закладів, які надають послуги замісної підтримувальної терапії, що може призвести до порушень прав осіб, які отримують таке лікування.

Крім того, у відділенні не облаштовані кімната для слідчих дій та кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником. У відділенні поліції є дві кімнати для затриманих, які вже протягом тривалого часу не функціонують.

Оглядом службових кабінетів встановлено, що приміщення відділення поліції потребує негайного ремонту, стільці та столи мають ознаки надзвичайної зношеності, потребує суттєвого покращання стан забезпечення комп’ютерною та оргтехнікою, деякі працівники поліції для виконання своїх службових обов’язків використовуються власні комп’ютери.

У територіальному органі не проводиться скринінг температури тіла відвідувачів та працівників поліції, також відповідна фіксація стану здоров’я не здійснюється. Відсутній безконтактний термометр. Не ведеться облік видачі засобів індивідуального захисту поліцейським, відвідувачам та затриманим особам.

Також у відділенні поліції відсутні графіки прибирань приміщень із використанням дезінфікуючих засобів та провітрювання. Зі слів керівництва установи, вологе прибирання у приміщеннях та коридорах установи проводиться двічі на тиждень. Також у штаті відділення відсутня посада прибиральниці, що на сьогодні для керівництва відділення залишається однією із  проблемних питань. У відділенні поліції також відсутні кварцові лампи, тому дезінфекційне опромінювання службових приміщень та коридорів з їх використанням не проводиться.

За результатами моніторингового візиту буде надісланий відповідний листи реагування до ГУНП у Миколаївській області.