Результати моніторингового візиту до Київської міської протитуберкульозної лікарні №1 з диспансерним відділенням

31/07/2020 11:36

Працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Олена Темченко і Оксана Ковтун здійснили моніторинговий візит до комунального некомерційного підприємства «Київська міська протитуберкульозна лікарня №1 з диспансерним відділенням» виконавчого органу Київської міської ради. У протитуберкульозному закладі функціонують амбулаторні відділення для дорослих та дітей, клініко-діагностична лабораторія, а також два стаціонарні відділення для лікування чутливого і мультирезистентного туберкульозу, з палатами для надання паліативного лікування

Моніторингова група з’ясовувала стан дотримання прав пацієнтів, які отримують стаціонарну допомогу. Стаціонарні відділення розраховані для лікування 100 осіб, хворих на туберкульоз. На час візиту стаціонарну допомогу отримували 58 осіб, з них 6 – на паліативному лікуванні.

Під час опитування хворих і ознайомлення з медичною документацією встановлено, що госпіталізація відбувається виключно за особистою згодою пацієнта. Для пацієнтів лікування захворювання на туберкульоз здійснюється безкоштовно.

Пацієнти перебувають в палатах блочного типу (облаштовані окремим санвузлом) по одному-двоє. Їм забезпечено контрольований прийом протитуберкульозних препаратів. У відділеннях є пральні машини для прання одягу пацієнтів та робочого одягу медичного персоналу.

В лікарні забезпечено дотримання  протиепідемічних заходів щодо запобігання поширення коронавірусу (COVID-19).

Опитані пацієнти позитивно говорили про персонал і організацію лікування. Вони мають можливість гуляти на території закладу, безперешкодно користуватися мобільними телефонами.

Монітори виявили недоліки, які призводять до порушення прав пацієнтів. Зокрема, у кімнаті прийому хворих до стаціонару не здійснюється фіксація тілесних ушкоджень кримінального характеру при госпіталізації і повідомлень про них органам поліції.

У відділеннях відсутня механічна вентиляція. Потребують ремонту палати, а також заміни старі залізні ліжка з панцерними сітками. В кожному відділенні є лише по одній ванній кімнаті, яка згідно графіку працює по п’ятницям, що вкрай недостатньо. Також не забезпечено умов для маломобільних осіб.

Звіт за результатами візиту буде направлено керівництву Київської міської державної адміністрації та лікарні.