Моніторингова група Секретаріату Уповноваженого перевірила дотримання прав поліцейських, військовослужбовців та ветеранів військової служби Полтавщини

03/06/2019 10:33

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина робочою групою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Головного Управління Національної поліції України в Полтавській області, Полтавського обласного військового комісаріату, а також Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом ГУНП в Полтавській області, перевірено стан доведення та виплата поліцейським належних видів забезпечення, їхні умови несення служби та побуту. Особливу увага під час візиту приділено вивченню питань грошового забезпечення та забезпечення індивідуальними засобами особистої безпеки поліцейських.

Як показала перевірка, керівний склад ГУНП приділяє належну увагу питанням дотримання поліцейськими заходів особистої безпеки під час виконання своїх функцій та соціальному захисту прав поліцейських.

Також керівним складом ГУНП приділяється належна увага сім’ям загиблих при виконанні службових обов’язків поліцейських, здійснюється виїзд до родин сімей загиблих поліцейських з наданням матеріальної допомоги.

У зв’язку з весняним призовом, який проходить у період з 01 до 30 червня 2019 року до лав Збройних Сил перевірено стан дотримання прав призовників. Під час перевірки встановлено, що права призовників дотримуються в повному обсязі та порушень при призові на момент перевірки не виявлено. Однак занепокоєння викликає стан приміщень та будівель обласного призовного пункту, який потребує негайного ремонту.

Під час моніторингу було перевірено роботу головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області з питань правильності та термінів призначення військових пенсій, встановлення до пенсій надбавок та підвищень, передбачених чинним законодавством, виплати одноразової грошової допомоги, допомоги на поховання та недоотриманої пенсії.

Пенсії призначаються в 10 денний термін, до пенсій встановлюються відповідні підвищення та надбавки. ОГД, допомога на поховання та недоотримана пенсія виплачуються вчасно.

Водночас були виявлені порушення в частині не проведення з 01.01.2018 перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та не встановлення до пенсії в разі втрати годувальника підвищення як дружині померлої особи з інвалідністю внаслідок війни.

Крім цього, в зв’язку з прийняттям судового рішення щодо скасування п.1, п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 порушуються права колишніх військовослужбовців та членів їх сімей на перерахунок пенсії.