Монітори перевірили дотримання прав ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції на пенсійне забезпечення у Києві

13/06/2019 15:16

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина робочою групою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві.

Під час моніторингу було перевірено роботу Головного управління з питань правильності та термінів призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, своєчасності встановлення до пенсій надбавок та підвищень, передбачених чинним законодавством, виплати одноразової грошової допомоги, допомоги на поховання та недоотриманої пенсії.

За результатами моніторингового візиту з’ясовано, що пенсії в цілому призначаються у визначений нормативно-правовою базою 10-денний термін, до пенсій встановлюються відповідні підвищення та надбавки. Одноразова грошова допомога, допомога на поховання та недоотримана пенсія виплачуються вчасно.

Водночас мають місце випадки непроведення перерахунку пенсії з 01.01.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, не реалізовано право деяких осіб з інвалідністю внаслідок війни на отримання державної соціальної допомоги на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

Крім цього, у зв’язку з ухваленням судового рішення щодо скасування п.1, п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 порушуються права колишніх військовослужбовців та членів їх сімей на перерахунок пенсії Наприклад, уточнення даних за довідками про грошове забезпечення. переведення з одного виду пенсії на інший.