Відсутність доступу до питної води та зламаний санвузол: моніторинговий візит до Василівського райсуду Запорізької області

14/06/2019 16:58

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого з прав людини у Запорізькій області Сергій Бізденежний, громадські монітори Галина Азарова та Юрій Піка здійснили моніторинговий візит до Василівського районного суду Запорізької області.

Монітори ознайомилися з умовами перебування та доступу громадян до суду, а також утриманням осіб, які знаходяться під вартою та доставляються до суду для здійснення судочинства.

Встановлено, що в суді належну увагу приділяють умовам перебування осіб, які конвоюються до суду для розгляду кримінальних справ.

Проте, мають місце порушення та недоліки щодо утримання таких осіб, а саме: відсутність належної вентиляції, підвищена вологість та прохолода в спеціальних приміщеннях утримання, антисанітарія, відсутність доступу до питної води, неробочий стан санвузла.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.