Відбулося перше засідання робочої групи в рамках міжнародного проекту «Просування поваги прав людини у сфері бізнесу через імплементацію Цілей сталого розвитку в Україні»

29/10/2019 17:03

Сьогодні, 29 жовтня, під керівництвом Представника Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олени Степаненко відбулося перше засідання робочої групи в рамках міжнародного проекту «Просування поваги прав людини у сфері бізнесу через імплементацію Цілей сталого розвитку в Україні».

Проект організованого під егідою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки Інституту економіко-правових досліджень НАН України та Ресурсного центру з питань бізнесу та прав людини (Велика Британія). Проект має стимулювати процес імплементації Україною Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини для сприяння системній загальнонаціональній діяльності щодо досягнення Цілей сталого розвитку.

У заході взяли участь працівники Секретаріату Уповноваженого, представники Міністерства юстиції, Міністерства соціальної політики, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Федерації професійних спілок України, Спільного представницького органу роботодавців на національному рівні, Інституту економіко-правових досліджень НАН України, Асоціації вчених – внутрішньо переміщених осіб.

У вступній промові Олена Степаненко акцентувала увагу на пріоритетності забезпечення та захисту прав людини в політиці не лише держави, але й приватних компаній у контексті економічного та соціального розвитку країни.

Під час засідання обговорювалися питання впровадження Україною міжнародних стандартів поваги до прав людини в аспекті ведення підприємницької діяльності, важливість обачного ставлення бізнесу до прав людини та шляхи підвищення рівня корпоративної соціальної відповідальності підприємств.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що лише практичні результати спільної роботи матимуть стійкий, позитивний ефект. З огляду на це, робочою групою було узгоджено план заходів щодо реалізації проекту та досягнуто домовленостей щодо подальшої плідної співпраці.