Уповноважений звернулася до Тетяни Москалькової щодо затримання у Криму двох громадянок України

30/05/2019 19:58

Сьогодні співробітниками «Центра по противодействию экстремизму Министерства внутренних дел Российськой Федерации по Республике Крым» було затримано двох громадянок України - Лутфіє Зудієву та Муміне Салієву.

Обидві - матері чотирьох дітей. Муміне Салієва вимушена наразі виховувати самостійно, адже її чоловіка Сейрана Салієва також заарештували у 2018 році.

Жінок тривалий час утримували у так званому «центрі протидії екстремізму». Проводили медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння. До них не допускали адвокатів.

Лутфіє Зудієву та Муміне Салієву вже відпустили, однак завтра, 31 травня, відбудуться судові засідання. Обох жінок звинувачують у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 20.3 КоАП РФ «Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами».

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова невідкладно звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням вжити заходів для забезпечення дотримання прав і свобод громадян, зокрема права на захист та справедливий суд.