Уповноважений зустрілася з послом Франції з питань прав людини

06/05/2019 18:52

Сьогодні, 6 травня, Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова провела зустріч з послом Франції з питань прав людини Франсуа Крокетом. Сторони обговорили ситуацію щодо дотримання прав людини в Україні. Зокрема, йшлося про захист прав національних меншин та ВПО та ситуацію з правами людини в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Окремо зупинилися на українських політв’язнях та військовополонених на території РФ та окупованого Криму, яких вже налічується 113 осіб.

Франсуа Крокет повідомив, що спілкувався з російським Омбудсманом Тетяною Москальковою, але позитивного результату ця розмова не дала.

Також сторони обговорили питання сприяння посла Франсуа Крокета у перемовинах з РФ щодо подальшої долі ув’язнених українців Павла Гриба та Едема Бекірова, які перебувають у тяжкому стані.

Крім того, 11 травня минає п’ять років з моменту затримання українського режисера Олега Сенцова. Французький посол наголосив, що ім’я Олега буде традиційно згадуватися на Канському кінофестивалі, який відбудеться наступного тижня. Згадав він і про утримуваного РФ журналіста Романа Сущенка, за яким також слідкують у Франції.

Уповноважений подякувала пану послу за позицію французького Президента Емманюеля Макрона щодо звільнення українських військовополонених моряків. Франсуа Крокет запевнив, що Франція підтримуватиме і надалі Україну та використовуватиме для цього усі міжнародні майданчики.

І наприкінці розмови посол відзначив наскільки демократично та прозоро відбулися вибори Президента України в умовах військових дій. Франсуа Крокет пообіцяв, що Франція і надалі сприятиме пошуку шляхів вирішення збройного конфлікту на Донбасі.