Уповноважений зустрілася зі Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом та просить Мінкульт надати інформацію щодо ліквідації УПЦ КП

07/02/2020 18:15

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісов зустрілася зі Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.

Святійший Патріарх Філарет поінформував, що до нього звертаються громадяни України, які вважають себе мирянами Української православної церкви Київського Патріархату, щодо позбавлення їх права залишатися паствою цієї церкви.

«У січні 2019 року Міністерство культури України зняло з реєстрації як юридичну особу Українську православну церкву Київського Патріархату, в тому числі Київську Патріархію УПЦ КП», - повідомила Людмила Денісова.

Омбудсман уточнила, що згідно ст. 35 Конституції України та Конвенції про захист прав та основоположних свобод кожен має право на свободу думки, совісті та релігії.

«Тому за цим фактом буду звертатися до Міністерства культури, молоді та спорту з проханням надати повну інформацію щодо ліквідації УПЦ КП як юридичної особи для вивчення законності такого рішення», - зазначила Денісова.

Уповноважений також звернеться до міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського, щоб він надав свою позицію щодо ліквідації УПЦ КП.

«Висновки будуть зроблені після детального вивчення офіційної відповіді», - наголосила Людмила Денісова.