Уповноважений засудила дії країни-агресора, яка грубо порушує права незаконно засуджених громадян України

26/06/2020 17:42

Уповноважений ВРУ з прав людини повідомила, що російський «Апелляционный военный суд» та «Верховный суд Республики Крым» винесли ухвали, якими затвердили незаконні рішення за сфабрикованими кримінальними справами відносно Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Емір-Усеіна Куку, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова та Юнуса Машаріпова.

За її словами, під час судового засідання відносно кримських татар, було відхилено клопотання незаконно засудженого Мусліма Алієва про допит секретного свідка, клопотання адвокатів про допуск преси та слухачів для забезпечення гласності судового засідання, про допит свідків, покази яких не були заслухані судом першої інстанції.

«Звертаю увагу, що репресії стосовно наших співгромадян, які незаконно утримуються Російською Федерацією – не припиняються. Зокрема, Теймур Абдуллаєв понад 120 діб безпідставно перебуває у ШІЗО «ФКУ ИК 2 УФСИН России по Республике Башкортостан», Тофік Абдулгазієв потерпає від психологічного тиску в «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г.Севастополю», а Руслан Сулейманов  поміщений до «Крымской Республиканской психиатрической больнице №1 в г.Симферополе»», - наголосила Людмила Денісова .

Вона засудила дії країни-агресора, яка грубо порушує права незаконно засуджених громадян України, зокрема російських судів, які своїми рішеннями нівелюють статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод про «Право на справедливий суд».

Омбудсман висловила вдячність дипломатам представництва Європейського Союзу, посольства Королівства Нідерландів та посольства України в Росії, які прибули до російського суду аби підтримати незаконно засуджених кримських татар та за послідовну підтримку України у боротьбі за відновлення прав наших співгромадян, порушених країною-агресором та закликала і надалі продовжувати тиск на РФ задля припинення репресій проти корінного населення Криму та якнайшвидшого звільнення всіх «Бранців Кремля».