Уповноважений занепокоєна забороною використання української мови на тимчасово окупованих територіях Донецької області

26/03/2020 17:30

Влада незаконних збройних формувань так званої ДНР заборонила використання української мови на тимчасово окупованій території Донецької області. Відтепер, російська мова стала єдиною «державною» на захоплених бойовиками територіях.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова висловила переконання, що такі дії прямо порушують права громадян України, які через російську агресію вимушені проживати на тимчасово окупованих територіях Донецької області, передбачені в приписах статті 14 (Європейської) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо заборони дискримінації та статті 10 Конституції України.

«Заборона навчання українською мовою, призведе до перешкоджання отриманню освіти у вищих навчальних закладах на території України та повноцінного розвитку особистості громадян України», - переконана Омбудсман.

Людмила Денісова закликає міжнародну спільноту, правозахисні організації застосувати всі наявні механізми та важелі впливу щодо недопущення дискримінації та порушення прав громадян України, які мешкають на території тимчасовов окупованих територій України.