Уповноважений з прав людини звернулась до Міністра внутрішніх справ України

28/04/2016 14:15

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з пропозицією ухвалити адекватне рішення щодо звільнення із займаної посади начальника Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Іллі Киви.

Як відомо, 22 квітня 2016 року під час однієї з останніх прес-конференцій Голова Національної поліції України пані Деканоідзе повідомила про внесення на розгляд Міністра внутрішніх справ документів про звільнення Іллі Киви із займаної ним посади з огляду на чергові його висловлювання стосовно учасників антитерористичної операції.

В рамках покладених на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини функцій зі здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, Валерія Лутковська вже зверталася до Голови Національної поліції України з проханням вжити заходів для припинення недотримання Іллею Кивою принципів, на яких будується діяльність правової держави, та недопущення їх порушення у майбутньому. На жаль, впродовж тривалого часу жодних дієвих заходів керівництвом Національної поліції України вжито не було, про що свідчить інформація, яка мало не щодня з’являється на особистій сторінці Іллі Киви у соціальній мережі Facebook.

У свою чергу, Уповноважений з прав людини у своєму зверненні до Арсена Авакова акцентує увагу на непоодиноких публічних проявах дискримінаційної поведінки Іллі Киви та його гомофобних висловлюваннях.

«У соціальній мережі Facebook Кива І.В. активно висвітлює свою діяльність на посаді начальника Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України. Відповідно, всі його висловлювання та розміщена ним на вказаному інтернет-ресурсі інформація вважаються офіційними, тобто такими, що ілюструють позицію конкретного органу влади у тій чи іншій ситуації. Як відомо, така діяльність Киви І.В. вже давно породила у суспільстві негативну реакцію та обурення, яке посилюється відсутністю адекватної реакції з боку керівництва цієї посадової особи», – йдеться у зверненні Омбудсмана.

Водночас Валерія Лутковська зазначила, Іллею Кивою порушувалися принципи, закріплені законодавством у сфері захисту персональних даних, наслідком чого стало порушення права низки осіб на презумпцію невинуватості. Зокрема, йдеться про поширення недостовірної інформації, яка стосується персональних даних Масі-Мустафи Найєма, що стало відомо в рамках відкритого провадження Уповноваженого у цій справі.  

«Зважаючи на зазначене, закликаю Вас взяти до уваги описані вище факти, пов’язані із діяльністю Киви І.В., врахувати положення міжнародно-правових актів, якими керується вся європейська спільнота, та ухвалити адекватне рішення щодо Киви І.В. за результатами розгляду документів, поданих Вам Головою Національної поліції України», – зазначила Валерія Лутковська.