Уповноважений вимагає провести тест на коронавірус усім українцям, які перебувають у в'язницях Росії

25/03/2020 16:55

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою провести кваліфіковане обстеження усіх українців, які перебувають у пенітенціарних установах Росії, з обов'язковим тестуванням на коронавірус.

«Звертаюсь до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової невідкладно вжити заходів, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я в умовах пандемії коронавірусної інфекції, з метою забезпечення прав ув'язнених громадян України. Зокрема, провести кваліфіковане обстеження з обов'язковим тестуванням на коронавірус, за результатами якого надати необхідну медичну допомогу, відповідно до наявних діагнозів. Також вимагаю забезпечити належні умови утримання в місцях несвободи, щоб не допустити поширення і подальше інфікування утримуваних осіб», - повідомила Людмила Денісова.

Вона уточнила, що більшість з п'яти тисяч громадян України, які перебувають у пенітенціарних установах РФ та тимчасово окупованого Кримського півострова, не отримують належної медичної допомоги, попри те, що входять до групи особливо незахищених осіб від зараження коронавірусною інфекцією. Це, за словами Омбудсмана суперечить взятим на себе Російською Федерацією міжнародним зобов'язанням.

«Російською Федерацією ухвалений закон «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протоколів до неї». А це фактично означає, що держава взяла на себе зобов'язання, передбачені статтею 1 – забезпечувати кожному, хто перебуває під її юрисдикцією, права і свободи, визначені в розділі I Конвенції, серед яких основним є право на життя», - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений пояснила свою вимогу тим, що до неї надходять звернення ув'язнених громадян України з проханням забезпечити їх основоположні права на життя і здоров'я, гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод і Протоколів до неї.

«Наші співгромадяни скаржаться на неналежні умови тримання та ненадання відповідної медичної допомоги, що неприпустимо в умовах оголошеної пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, адже пенітенціарні установи вважаються підсилювачами поширення інфекційних захворювань і є місцями з високим ризиком заражень», - повідомила Людмила Денісова.

Крім того, Людмила Денісова закликала представників міжнародної спільноти взяти на контроль ситуацію щодо забезпечення Російською Федерацію прав громадян України на життя та здоров’я в умовах місць несвободи, аби не допустити фатальних наслідків для їх життя.