Уповноважений відреагувала на рішення «суду» щодо продовження Едему Бекірову запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

08/08/2019 17:48

Сьогодні «Верховний суд Республіки Крим» знову продовжив Едему Бекірову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 11 жовтня.

Уповноважений зазначила, що захисники пана Бекірова надали всі необхідні для зміни запобіжного заходу на домашній арешт документи (щодо стану здоров’я, наявності житла на території Криму). Однак тримання під вартою вперто продовжують, не забезпечивши тяжкохворій людині відповідний медичний догляд і не допускаючи незалежних лікарів.

Вже 15 серпня цей же «Верховний суд Республіки Крим» вирішуватиме, який місцевий суд має розглядати кримінальну справу по суті – «Красноперекопський районний суд Республіки Крим» чи «Центральний районний суд м. Сімферополя».

Людмили Денісової висловила занепокоєння, що етапування до Красноперекопська Едем Бекіров у своєму стані здоров’я (І група інвалідності, критичний рівень цукру в крові, гіпертонія, запалення підшлункової, нестерпний біль у спині, трофічна виразка на лівій нозі) може не витримати.

Бекіров уже заявив про оголошення голодування, якщо рішення про його переміщення до ізолятора тимчасового тримання Красноперекопська буде прийняте.

«Тільки тиск міжнародної спільноти на РФ може врятувати життя нашого громадянина», - наголосила Омбудсман.