Уповноважений: створення безпечних умов праці медичних працівників є першочерговою умовою для протидії поширенню коронавірусної хвороби на території України

25/03/2020 16:40

У полі зору Уповноваженого ВРУ з прав людини продовжує перебувати питання дотримання прав людини в умовах поширення коронавірусної хвороби, зокрема на належне медичне обслуговування громадян без будь-яких дискримінаційних обмежень.

Уповноваженим неодноразово направлялися листи до компетентних органів із проханням вжити усіх можливих заходів щодо реалізації права медиків на безпечні умови праці шляхом забезпечення їх належними засобами захисту.

Проте, досі в засобах масової інформації зустрічаються повідомлення про недостатню кількість засобів захисту в медичних закладах країни, а також про низьку якість частини тих засобів, які є в наявності.

Відтак, за інформацією, поширеною у ЗМІ, персонал Київської міської лікарні № 8 відмовився приймати пасажирів спецпотягу Рига-Київ з симптомами коронавірусу через відсутність відповідних засобів захисту.

Уповноважений вкотре наголошує на неприпустимості невиконання вимог законодавства про працю – створення безпечних та нешкідливих умов праці для медичних працівників (стаття 153 КЗПП), що призводить до обмеження права громадян на належне медичне обслуговування, дискримінації за ознакою стану здоров’я.

Водночас не можна оминути увагою і позитивні дії окремих представників влади, місцевого самоврядування та ініціативи приватних організацій в частині організації проїзду медичних працівників до місця роботи в умовах відсутності доступного публічного транспорту (організація окремих маршрутів, співпраця з службами таксі).

Проте, на жаль, дані ініціативи не є поширеними по всій території країни. Відтак, за умови введення обмежень щодо руху транспорту представники влади повинні також передбачити можливість доїзду до робочих місць працівників стратегічних спеціальностей, зокрема і працівників медичних закладів.

«Створення безпечних умов праці медиків є першочерговою умовою для протидії поширенню коронавірусної хвороби на території нашої держави», - наголосила Уповноважений.