Уповноважений привітала учасників бойових дій з 31-річницею виведення військ з Афганістану

14/02/2020 16:39

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова виступила на урочистому заході з нагоди дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 31-річниці закінчення виведення військ з Афганістану.

«Афганці - це вчителі для хлопців, які у 2014 році пішли добровольцями відстоювати незалежність, суверенітет та захищати кордони України на Сході», - зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман уточнила, що у Секретаріаті Уповноваженого також є учасники бойових дій в Афганістані, які займають посади профільних представників та опікуються правами і свободами військовослужбовців, зокрема, щоб ці громадяни були забезпечені житлом, відповідним лікуванням та мали достойне пенсійне забезпечення.

Людмила Денісова нагадала, що 20 грудня 2019 року між Офісом Омбудсмана та громадською спілкою «Всеукраїнська Асоціація ветеранів Афганістану та антитерористичної операції» було підписано Меморандум про співпрацю.

«Ми домовились об’єднати зусилля заради недопущення порушень прав і свобод людини в Україні, а саме: ветеранів війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни та сімей загиблих учасників бойових дій», - наголосила Людмила Денісова.

Вона також додала, що представники цієї організації в регіонах є її радниками, які увійшли до Консультаційної ради при Уповноваженому ВРУ з прав людини. Спільно з працівниками регіональних представництв Офісу Омбудсмана вони будуть забезпечувати реалізацію прав і свобод людини в Україні.

«Низький уклін учасникам бойових дій за їх подвиг та світла пам’ять загиблим», - зазначила Людмила Денісова.