Уповноважений представила Доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2018 рік на засіданні профільного парламентського комітету

16/05/2019 14:26

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова представила Доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2018 рік на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У доповіді наведені випадки порушення прав і свобод людини, заходи як вживаються Уповноваженим за результатами перевірок та моніторингових візитів.

Також підготовлені рекомендації органам державної влади, місцевого самоврядування та іншим суб’єктам щодо усунення порушень або недопущення їх в подальшому.

Втім, деякі проблеми з дотриманням прав людини, про які йдеться у Доповіді, неможливо врегулювати через відсутність відповідного законодавства.

На розгляд депутатів вже внесено багато законопроектів. Тому було вирішено провести зустріч Комітету з питань захисту прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин з Уповноваженим з прав людини за участі громадськості для визначення переліку проектів законів у сфері захисту прав людини, які потребують негайного прийняття.

За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендували парламенту включити до порядку денного сесії Верховної Ради України заслуховування доповіді Уповноваженого.

З текстом щорічної доповіді Уповноваженого за 2018 рік можна ознайомитися на сайті Секретаріату Уповноваженого.