Уповноважений: під час боротьби з коронавірусною інфекцією не можна допустити погіршення становища людей з іншими небезпечними захворюваннями

26/03/2020 17:00

В умовах стрімкого поширення коронавірусу особливо гостро постає питання надання належної медичної допомоги та забезпечення необхідними засобами захисту осіб, які страждають на туберкульоз, гепатит, ВІЛ-інфекцію та інші хронічні захворювання, адже саме вказані категорії громадян є одними з найбільш дискримінованих та перебувають в зоні особливого ризику.

На переконання Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісововї, за таких умов, важливо забезпечити безперебійне державне фінансування програм протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитам тощо.

Про це йдеться і у відкритій заяві громадських організацій, що опікуються питаннями протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні, яка містить заклик до органів державної влади та місцевого самоврядування посилити увагу до питань надання послуг для уразливих категорій громадян, зокрема людей, які мають ВІЛ-статусу.

Водночас громадські активісти закликають владу активніше співпрацювати з неурядовими організаціями, адже це значно полегшить роботу медичних працівників державних та комунальних установ та сприятиме профілактиці нових випадків зараження коронавірусом.

Уповноважений наголошує, що на шляху боротьби з коронавірусною інфекцією не можна допустити погіршення становища людей з іншими небезпечними захворюваннями. Лише спільними зусиллями та готовністю до взаємодії органів влади з громадськістю можна захистити вразливі групи суспільства від негативних наслідків епідемії.