Уповноважений наголосила на забороні використання дітей у збройних конфліктах

20/11/2019 09:00

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала об'єднатись заради дітей та нагадала, що їх заборонено використовувати під час збройних конфліктів.

«Коли Україна перебуває в умовах збройного конфлікту, ми оцінюємо Конвенцію ООН про права дитини не стільки з точки зору зобов’язань, які Україна взяла перед світом, а з точки зору її ефективності як інструмента захисту українських дітей на територіях держави, тимчасово непідконтрольній урядові, дітей, які увійшли до категорії внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мешкають в східних районах Донеччини та Луганщини, у так званій прифронтовій зоні», - повідомила Людмила Денісова.

Вона уточнила, що результатом розвитку Конвенції стали факультативні протоколи, одним з яких є протокол щодо заборони участі дітей у збройних конфліктах.

«З метою привернення уваги світового товариства до нагальних питань захисту дитячих прав на рівні ООН та в багатьох державах світу щороку 20 листопада, в день прийняття Конвенції, відзначається Всесвітній день дитини. У цей день ми маємо слушну нагоду ще раз звернути увагу на питання захисту нашого майбутнього – захисту прав наших дітей! Єднаймося заради дітей!», - зазначила Омбудсман.