Уповноважений наголошує на неприпустимості поширення мови ворожнечі у ЗМІ

09/02/2018 13:06

Під час здійснення моніторингу дотримання принципу недискримінації у сфері реалізації прав та свобод національних меншин в Україні, здійснюваного Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на підставі статті 10 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»,виявлено інформацію антисемітського змісту, що порушує права і свободи представників єврейської національної меншини та містить ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Так, на шпальтах газети «Чортківський вісник» було оприлюднено повідомлення від 2 лютого 2018 року під заголовком«Жиди чи євреї?», яке містить мову ворожнечі стосовно представників єврейського народу та спрямоване на приниження їхньої національної честі та гідності.

З огляду на зазначене, Офісом Омбудсмана скеровано листа до керівництва газети «Чортківський вісник» щодо недопущення випадків поширення мови ворожнечі на сторінках вказаного видання, зокрема розміщення матеріалів, які формують упереджене ставлення до представників єврейської національності та сприяють їх стигматизації та дискримінації.

Також висловлено прохання провести відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу з журналістами та працівниками редакції з означеного питання.

Водночас направлено запит до керівництва ГУ НП у Тернопільській області з проханням перевірити вищевказане повідомлення, зокрема, з огляду на наявність ознак розпалювання міжнаціональної ворожнечі, та вжити заходів реагування відповідно до вимог законодавства.