Уповноважений Людмила Денісова підтримала сьогоднішні рішення Парламенту

02/10/2018 16:22

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова схвально відреагувала на прийняття Парламентом законопроекту №8358 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування терміну "особа з інвалідністю" та похідних від нього».

За нього Народні депутати віддали 238 голосів.

«Закон вирішує питання приведення чинного законодавства у відповідність до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї. Створить умови для усунення дискримінаційних елементів щодо осіб з інвалідністю», - зазначила Людмила Денісова.

У законопроекті пропонується внести зміни до 77 законодавчих актів України, замінивши у їх тексті слова “інвалід”, “дитина-інвалід”, “дружину-інвалід”, “інвалід війни” в усіх відмінках і числах відповідно словами “особа з інвалідністю”, “дитина з інвалідністю”, “дружину – особу з інвалідністю” та “особа з інвалідністю внаслідок війни” у відповідних відмінках і числах тощо.

Крім того, ВРУ схвалено у першому читанні законопроект щодо протидії булінгу, або іншими словами цькування. Документ визначає на законодавчому рівні явище булінгу, шляхи протидії йому, захист прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладах освіти.

Уповноважений висловила сподівання, що найближчим часом Парламентом буде його прийнято. Вона наголосила, що це надасть можливість напрацювати дієвий правовий механізм протидії булінгу.