Умови тримання ув’язнених і засуджених в Чернігівському СІЗО стали кращими: результати моніторингового візиту

09/10/2019 17:49

На запрошення керівництва Чернігівського слідчого ізолятора співробітники регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області Тетяна Коренькова та Алла Лепеха відвідали цю установу. Підставою для відвідування стало введення в дію відремонтованих кімнат збірного відділення.

Відповідно до пункту 10 Мінімальних стандартів правил поводження з в'язнями ООН приміщення, якими користуються в’язні, повинні відповідати всім санітарним вимогам, при цьому належну увагу слід звертати на кліматичні умови, особливо на кубатуру цих приміщень, на мінімальну площу, на освітлення, опалення та вентиляцію. Відповідні вимоги закріплені у нормах національного законодавства.

Ув’язнені і засуджені, які тримаються в СІЗО, користуються всіма правами людини та громадянина, передбаченими Конституцією України, за винятком обмежень, визначених законодавством України і встановлених ухвалою слідчого судді (суду) або вироком суду.

На період оформлення облікових документів ув’язнені і засуджені розміщуються у приміщеннях збірного відділення на строк не більше двох годин з додержанням вимог ізоляції. Ці приміщення повинні бути обладнані місцями для сидіння, забезпечені достатнім освітленням, санвузлами, вентиляцією та умовами, що відповідають санітарно-гігієнічним правилам.

Вже кілька років підряд монітори національного превентивного механізму у своїх рекомендаціях після моніторингових візитів до Чернігівського слідчого ізолятора вказували, що умови у збірному відділенні не відповідають нормам національного законодавства.

Врахувавши ці зауваження, керівництво установи відремонтували камери збірного відділення, встановили сучасні санвузли, рукомийники, обладнали місця для сидіння, забезпечили достатнє освітлення.

Однак, потрібно ще обладнати ці приміщення відповідно до чинного законодавства. Зокрема, обладнати гучномовцем, столом, баком для питної води ємкістю 15 літрів з водорозбірним краном, кришкою, кухлем і тазом, полицею настінною для туалетних речей, вішалкою настінною на два гачки, килимком гумовим, урною для сміття, інвентарем для прибирання.