Україна обміняється досвідом реалізації НПМ із сербськими колегами

22/12/2014 11:43

Сьогодні, 22  грудня 2014, розпочалася триденна робоча поїздка представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на чолі з Омбудсманом України Валерією Лутковською до Офісу Омбдусмана Республіки Сербія, організована  Офісом Омбудсмана Республіки Сербія та Проектом Ради Європи «Пакет невідкладних заходів для України». 

Метою поїздки є обмін напрацьованим досвідом у сфері реалізації національного превентивного механізму, а також  ознайомлення з імплементацією та специфікою діяльності НПМ  Сербії.

У рамках візиту заплановано зустрічі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської із Захисником громадян Республіки Сербія Сасі Янковічем, а також української делегації НПМ із представниками національного превентивного механізму Сербії.

Під час робочої поїздки будуть обговорені  умови функціонування НПМ в обох країнах, моделі реалізації НПМ, співпраця між НПМ та міністерствами і відомствами, які здійснюють контроль за місцями несвободи. Також детально будуть вивчені організаційні аспекти реалізації НПМ, а саме:  методологія, варіанти звітування за результатами проведених моніторингових візитів тощо.

Програмою поїздки також заплановано відвідання сербських виправних та медичних установ.