У Жовківській РДА на Львівщині проведено просвітницькі заходи для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування

27/02/2020 10:21

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Руслан Клапчук та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Тетяна Панасенко провели у Жовківській районній державній адміністрації для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування просвітницькі заходи «Діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та «Результати моніторингу Єдиного державного порталу відкритих даних, проведеного Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у 2019 році».

З вітальним словом до присутніх звернулася представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в західних областях Світлана Семчишин.

Присутні були ознайомлені із основними засадами інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, його повноваженнями та правовим статусом.

Під час зустрічі обговорили з присутніми результати моніторингу Єдиного державного порталу відкритих даних, зупинилися на аналізі інформації щодо наборів даних, оприлюднених органами місцевого самоврядування у Львівській області, на динаміці змін під час моніторингу, який відбувався двома хвилями. До відома присутніх доведено правові аспекти оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних та заходи реагування за результатами виявлених порушень.

Під час заходу відбулася дискусія щодо ключових проблем, які стають на заваді розпорядникам інформації належним чином оприлюднювати інформацію, забезпечувати доступ до неї запитувачів та шляхи їхнього подолання.