У Женеві відбулася зустріч Омбудсманів України та Російської Федерації

06/03/2017 16:51

6 березня 2017 року в Женеві у рамках проведення Щорічної зустрічі Глобальної мережі національних інституцій з прав людини (GANHRI) відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової.

Напередодні вказаної зустрічі Валерія Лутковська і Тетяна Москалькова обговорили порядок денний офіційних переговорів.

Під час зустрічі омбудсманів особливу увагу було приділено питанню реалізації попередніх домовленостей сторін, зокрема, щодо переміщення українських громадян, які відбувають покарання на території АР Крим, в інші заклади для подальшого відбування покарання на території материкової України.

Нагадаємо, під час зустрічі у червні 2016 року омбудсмани України та РФ домовилися про переміщення 18 ув’язнених із місць несвободи АР Крим на материкову частину України для подальшого відбування покарання.

Сьогодні Валерія Лутковська і Тетяна Москалькова під час зустрічі обговорили шляхи якнайшвидшої технічної реалізації попередніх домовленостей такого переміщення, розглянули виконання процедури переміщення відповідними державними органами обох держав тощо. Омбудсмани України і РФ повідомили, вказане переміщення відбудеться найближчим часом.

Крім того, було підтверджено бажання обох сторін продовжувати практику взаємних моніторингових візитів до місць несвободи з метою вивчення стану дотримання прав громадян обох країн у цих установах. Так, Валерія Лутковська висловила бажання відвідати Андрія Захтея, Євгена Панова та інших українських громадян, які наразі знаходяться в СІЗО м. Сімферополя, Романа Сущенка, який знаходиться в СІЗО м. Москви, а також інших політ’язнів, які вже відбувають покарання в різних виправних закладах на території Російської Федерації. Також омбудсмани обговорили проблемні питання, пов’язані з етапуванням Станіслава Клиха до Верхньоуральська.

Зі свого боку, Валерія Лутковська запевнила російську колегу у своїй готовності сприяти проведенню аналогічних візитів до громадян РФ, які перебувають у місцях несвободи на території України.

«Я високо ціную ті зусилля і підтримку, які виявляє Тетяна Миколаївна щодо реалізації наших домовленостей з приводу захисту прав громадян наших країн. Сподіваюсь на продовження нашої співпраці на умовам взаємності і пріоритетності дотримання прав людини», – підсумувала результати зустрічі Валерія Лутковська.

Також сторони домовилися здійснювати обмін досвідом і відкрити розділи на офіційних сайтах Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації з інформацією щодо питань взаємодії.