У Хмельницькому на засіданні онлайн - кіноклубу обговорили питання правового захисту біженців

30/06/2020 14:25

З нагоди відзначення Дня Конституції України та Всесвітнього дня біженців, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва виступила модератором засідання онлайн – кіноклубу Docudaus UA «Право в об’єктиві» - «Інша країна – краще життя?», організованому Хмельницькою обласною науковою бібліотекою.

У засіданні онлайн – кіноклубу взяло участь 27 учасників - мешканців з Хмельницької області, а саме: Волочиського, Ізяславського, Летичівського, Старокостянтинівського, Ярмолинецького та Шепетівського районів.

Учасники заходу переглянули документальний фільм із фондів колекції Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudaus UA «Тягар доказів» режисера Стефана Кессіссонґлу. У фільмі йдеться про поневіряння шукачів притулку з країн Африки у відповідному приймальнику-розподільнику, розташованому у Чехії.

Після перегляду учасники обговорили питання правового захисту біженців, складнощі в отриманні дозволу на роботу, порядок отримання статусу біженця в Україні, а також ті порушення прав біженців, які були виявлені інституцією Уповноваженого під час здійснення моніторингових візитів у межах реалізації національного превентивного механізму до пунктів тимчасового розміщення біженців.

Оксана Кізаєва наголосила на важливості забезпечення таких прав біженців як право на інформацію про права та обов’язки, право на судовий захист, на охорону здоров’я та медичну допомогу, на достатній рівень життя.