У Херсонській ОДА обговорили питання впровадження національних механізмів у сфері протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

07/02/2020 18:31

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради в Херсонській області Оксана Тропіна взяла участь у зустрічі заступника Херсонської ОДА Світлани Чепіги з представниками громадських організацій області.

Під час зустрічі йшлося про впровадження національних механізмів в сфері протидії торгівлі людьми, протидії домашньому насильству та гендерної рівності. Також до порядку денного були внесені питання виявлення дітей, постраждалих від насильства, створення реабілітаційного дитячого центру, встановлення статусу постраждалих від торгівлі людьми (ПТЛ).

В області працюють експерти, які надають фахову допомогу. Цього року буде створено 5 мобільних бригад соціально–психологічної допомоги постраждалим від насильства. Мета їх діяльності — це надання допомоги, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до потреб постраждалих.

Оксана Тропіна розповіла, що регіональне представництво Уповноваженого в області – це фахівці, які володіють знаннями, досвідом та можливістю здійснювати моніторинги дитячих закладів та виявляти дітей, що постраждали від насильства і потребують фахової допомоги.

«Також ми готові до співпраці з представниками як державних органів, так і громадських організацій задля поновлення прав осіб», - наголосила регіональний координатор Уповноваженого.

Учасники зустрічі домовилися про подальшу роботу з метою забезпечення поновлення прав людей.