У Харкові співробітник Офісу Омбудсмана та представник ГО «Ла-Страда Україна» здійснили моніторинг дотримання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми

20/08/2019 18:07

Начальник Відділу з питань громадянства та рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого з прав людини Володимир Круть спільно з представницею ГО «Ла-Страда Україна» здійснили моніторинговий візит до Харкова та перевірили дотримання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

У рамках візиту перевірено діяльність Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, Харківського обласного та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Харківського центру надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї, Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Харківській області та Головного територіального управління юстиції у Харківській області.

Статистичні дані свідчать, що у період з 2015 року до серпня 2019-го у Харківській області отримали статус жертви торгівлі людьми 68 осіб. У 2015 надано статус 5 особам, у 2016 – 13, у 2017 – 20, у 2018 – 16, станом на серпень 2019 – 14.

Після моніторингу роботи органів місцевого самоврядування із запобігання та протидії торгівлі людьми представники Секретаріату та ГО «Ла-Страда Україна» відвідали Харківський центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї.

Центр, який розпочав роботу у грудні 2016 року, облаштований усім необхідним для належного проживання осіб, які постраждали від домашнього насилля. У Центрі на постійній основі працюють соціальні працівники та психологи, постраждалим надається безпечне проживання, допомога в оформленні документів, працевлаштуванні, консультації з правових питань, проте місцева влада Харкова має покращити засоби безпеки для більш безпечного проживання осіб у Центрі.

Представники Секретаріату Уповноаженого та ГО «Ла-Страда Україна» перевірили також діяльність товариств з обмеженою відповідальністю, які надають послуги з працевлаштування українських громадян у Німеччині, Польщі, Чехії, країнах Прибалтики та ОАЄ.

Звіти та відповідні акти реагування щодо недоліків та порушень, виявлених під час моніторингового візиту, направлені уповноваженим органам з метою їх усунення та поновлення порушених прав громадян.