У Харкові Представник Уповноваженого Олена Степаненко та регіональний представник Офісу Омбудсмана взяли участь у слухання комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

08/11/2019 16:27

Представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко та начальник відділу регіонального представництва в східних областях Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Сергій Кузьменко взяла участь у комітетських слухання «Соціальна політика на 2020-2024 роки», які відбулися у Харкові.

У слуханнях взяли участь народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, представники центральних органів виконавчої влади, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України.

Начальник відділу регіонального представництва в східних областях Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Сергій Кузьменко порушив питання дотриманням прав підопічних у КУ «Панютинський психоневрологічний інтернат», які були виявлені під час моніторингових візитів до установи співробітниками Секретаріату Уповноваженого.

Зокрема, порушуються права підопічних закладу на реабілітацію, права на охорону здоров’я та медичну допомогу. Також в інтернаті не недотримуються норми забезпечення матеріалами та інвентарем, неналежні умови проживання та не забезпечено право на достатній життєвий рівень.

Метою виїзних слухань Комітету у регіонах є створення передумов для формування та реалізації регіональної соціальної політики, спрямованої на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України.