У Вінницькій РДА презентовано Щорічну доповідь Уповноваженого про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2018 рік

10/10/2019 11:26

Головний спеціаліст Відділу зв’язків з інститутами громадського суспільства Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ігор Мазур та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Вінницькій області Наталія Гурковська в приміщенні Вінницької районної державної адміністрації презентували Щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2018 рік.

На заході були присутні працівники місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування та представники територіальних громадських об’єднань презентували

Відкриваючи презентацію голова Вінницької РДА Михайло Демченко наголосив щодо важливої ролі Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Співробітники Секретаріату Уповноваженого зосередилися на актуальних проблемах у сфері дотримання прав і свобод людини та рекомендаціях Уповноваженого органам законодавчої та виконавчої влади. Також обговорювалися нагальні питання щодо отримання захисту різних категорій осіб, зокрема,внутрішньо переселених, пенсіонерів, військовослужбовців, дітей, осіб з інвалідністю, наводились приклади моніторингових візитів за 2018 рік.

У свою чергу, присутніх цікавили питання пільгового проїзду, який тепер має відшкодовуватись на рівні місцевих громад. Ті ж обмежені в фінансових ресурсах, адже законом на державному рівні встановлені пільгові категорії, механізм яких не діє на регіональних рівнях.

Також порушувалися питання щодо скорочення пільг для ветеранів війни та припинення виплат/доплат особам із статусом постраждалих від Чорнобильської катастрофи, закриття районних лікарень.